Arena Szczecin będzie odpłatnie dostępna do zwiedzania

Po wielu latach oczekiwania otwarta została Arena Szczecin i miasto ma w końcu ma halę widowiskowo-sportową z prawdziwego zdarzenia. O tym, jak wielu szczecinian na nią czekało, świadczą kolejki podczas pierwszego Dnia Otwartego hali, który miał miejsce w sobotę 16 sierpnia.

Aby wejść do areny, trzeba było czekać na swoją kolej ponad 30 minut i wystać w kilkudziesięciometrowej kolejce. Według zwiedzających warto jednak było. Oprowadzała bowiem Monika Pyrek, nasza mistrzyni w skoku o tyczce. Obecni mogli m. in. zwiedzić salę rozgrzewkową, arenę główną oraz hol wejściowy do hali. Zwiedzający mogli też przejść się po parkiecie, na którym na co dzień grać będą zawodnicy szczecińskich drużyn. W sumie przez całą sobotę halę odwiedziło kilka tysięcy osób.

Po tak wielkim sukcesie Dnia Otwartego, zarządca areny zdecydował, że będzie ona odpłatnie dostępna do zwiedzania. Oczywiście będzie to kwestia co najwyżej kilku złotych. loży prezydenckiej, samej arenie oraz wszystkich ciekawych zakamarkach obiektu. Odpłatne zwiedzanie obiektów to nic nowego w Polsce ani na świecie. Tak samo sytuacja wygląda m. in. w Ergo Arenie w Gdynii, na Santiago Bernabeu czy na Camp Nou w Barcelonie.

Arena Szczecin
Zwiedzanie hali

Także terminarz hali stale się zapełnia. Tydzień temu odbyła się tam pierwsza impreza, czyli Baltic Summer Cup 2014 z udziałem najlepszych piłkarek ręcznych w kraju i Europie, a już za kilka dni obiekt gościć będzie największe gwiazdy polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej podczas koncertu Eska Music Awards. Bilety na to wydarzenie wyprzedały się już w kilka dni po udostępnieniu ich, więc o puste miejsca nikt się nie martwi.

Arena Szczecin to ponad 102 tysiące metrów kwadratowych, na których znajdują się nie tylko arena wraz z przystającymi budynkami, ale także boiska sportowe, parking, tereny zielone, plac zabaw i fontanna. Obiekt jest też wyposażony w profesjonalny monitoring.

Jeszcze w tym samym miesiącu na hali odbędą się m.in. początkowy etap rajdu Baja Poland, koncert zespołów disco polo i występ kabaretowy. Wciąż czekamy jednak na prawdziwą gwiazdę muzyczną, która ściągnie na swój koncert nie tylko szczecinian, ale i ludzi spoza miasta.

Źródło: radioszczecin.pl