Dentysta Łukasz Tyszler kandydatem PO na prezydenta Szczecina

Po wielu miesiącach niezdecydowania szczeciński oddział Platformy Obywatelskiej zdecydował, że kandydatem na prezydenta miasta Szczecina zostanie dentysta Łukasz Tyszler, poseł Rady Miasta.

Łukasz Tyszler jest lekarzem stomatologiem i posiada własny gabinet dentystyczny w Szczecinie przy ulicy Jagiellońskiej. Jest również pracownikiem Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie i wiceprzewodniczącym szczecińskiej Platformy Obywatelskiej. Ma 40 lat.

Decyzja o jego kandydaturze to spore zaskoczenie, ponieważ jego nazwisko nie pojawiało się dotychczas wśród potencjalnych wyborów. Najbardziej prawdopodobnym kandydatem był Olgierd Geblewicz, jednak nie zdecydował się on na start. W ogóle wydawało się, że żaden ze szczecińskich posłów nie miał ochoty na start w tych wyborów. Doszło już nawet do tego, że pojawiły się informacje o powrocie do szczecina ministra Arłukowicza, który w tej sytuacji i po tym, co zrobił dla naszego miasta, byłby bardziej tak zwanym „spadochroniarzem” niż człowiekiem ze Szczecina. Wybór Tyszlera był więc ostatnią deską ratunku i bardziej chodziło chyba o to, by znaleźć w ogóle jakiegokolwiek kandydata. Czyżby szczecińska PO nawet nie wierzyła, że ma szansę z urzędującym prezydentem?

Pozostali kandydaci do urzędu prezydenta miasta Szczecina są dość ostrożni w wypowiedziach. Sztab prezydenta Krzystka liczy na merytoryczną dyskusję i cieszy się, że PO wybrała radnego, ponieważ pozwoli to na przejrzystą ocenę jego dotychczasowych działań. Małgorzata Jacyna-Witt twierdzi, że Łukasz Tyszler to człowiek w Szczecinie zupełnie nieznany, nikt nie wie, jakie są jego poglądy i z tego powodu nie odegra on w tych wyborach większej roli.

dentysta tyszler

Łukasz Tyszler ukończył stomatologię na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. Ukończył też studia podyplomowe z zakresu kosmetologii medycznej. Od 13 lat jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym na PUM-ie, w 2009 roku obronił doktorat. Od 2004 roku prowadzi własny gabinet lekarski połączony z usługami kosmetologicznymi. Do Platformy Obywatelskiej należy od 2003 roku, zaś w radzie miasta zasiada od czterech lat.

W swoim pierwszym przemówieniu dentysta-polityk stwierdził, że Szczecin potrzebuje lekarza, a on ma dostępną receptę na miasto. Zobaczymy, czy zdradzi on ją podczas nadchodzącej kampanii wyborczej.

Źródło: szczecin.gazeta.pl