Już za kilka dni kolejna edycja rajdu Baja Poland

10 Sie

Już 29 sierpnia do Szczecina zawita ponownie raj Baja Poland, największy rajd w Polsce. Wśród zawodników zobaczymy m. in. Krzysztofa Hołowczyca i Adama Małysza.

Organizatorzy rajdu Baja Poland przygotowali dla zawodników trasę o długości ponad 800 kilometrów podzieloną na trzy etapy. Rajd rozpocznie się na ulicy Szafera spod nowej hali widowiskowo-sportowej Arena Szczecin. Odbędzie się to 29 sierpnia. Tego samego dnia rozegrany zostanie także odcinek specjalny, którego trasa będzie przebiegać w całości w obrębie miasteczka festiwalowego wokół hali Arena Szczecin. Kolejnego dnia zawodnicy udadzą się na poligon w Drawsku Pomorskich, gdzie czeka ich spore wyzwanie w postaci trasy o długości 192 kilometrów, którą będą musieli przejechać dwukrotnie. Uczestnicy udadzą się też do parku serwisowego w Drawsku Pomorskim. Trzeci dzień do dwukrotna trasa w gminie dobra o długości w sumie 130 kilometrów. Meta rajdu Baja Poland została usytuowana przy hali Arena Szczecin. Także tam odbędzie się koronacja uczestników.

Baja Poland
Baja Poland

Impreza to jednak nie tylko wydarzenia sportowe, ale i grom innych atrakcji towarzyszących. Przy hali widowiskowo-sportowej powstanie miasteczko festiwalowe. Będzie w nim dostępne między innymi strefa ruchu drogowego z symulatorem zderzeń oraz dachowania (ze specjalistami na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego), liczne atrakcje dla młodszych uczestników i strefy gastronomiczne. Do Szczecina zawitają też antyczne samochody w ramach Rajdu Pojazdów Zabytkowych Hamburg – Berlin. Powstanie też strefa militarna, w której podziwiać będzie można replikę samochodu terenowego star 266, który w roku 1988 ukończył Rajd Dakar.

Źródło: bajapoland.eu, foto: X-raid Team