Już za kilka dni kolejna edycja rajdu Baja Poland

Już 29 sierpnia do Szczecina zawita ponownie raj Baja Poland, największy rajd w Polsce. Wśród zawodników zobaczymy m. in. Krzysztofa Hołowczyca i Adama Małysza.

Organizatorzy rajdu Baja Poland przygotowali dla zawodników trasę o długości ponad 800 kilometrów podzieloną na trzy etapy. Rajd rozpocznie się na ulicy Szafera spod nowej hali widowiskowo-sportowej Arena Szczecin. Odbędzie się to 29 sierpnia. Tego samego dnia rozegrany zostanie także odcinek specjalny, którego trasa będzie przebiegać w całości w obrębie miasteczka festiwalowego wokół hali Arena Szczecin. Kolejnego dnia zawodnicy udadzą się na poligon w Drawsku Pomorskich, gdzie czeka ich spore wyzwanie w postaci trasy o długości 192 kilometrów, którą będą musieli przejechać dwukrotnie. Uczestnicy udadzą się też do parku serwisowego w Drawsku Pomorskim. Trzeci dzień do dwukrotna trasa w gminie dobra o długości w sumie 130 kilometrów. Meta rajdu Baja Poland została usytuowana przy hali Arena Szczecin. Także tam odbędzie się koronacja uczestników.

Baja Poland

Impreza to jednak nie tylko wydarzenia sportowe, ale i grom innych atrakcji towarzyszących. Przy hali widowiskowo-sportowej powstanie miasteczko festiwalowe. Będzie w nim dostępne między innymi strefa ruchu drogowego z symulatorem zderzeń oraz dachowania (ze specjalistami na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego), liczne atrakcje dla młodszych uczestników i strefy gastronomiczne. Do Szczecina zawitają też antyczne samochody w ramach Rajdu Pojazdów Zabytkowych Hamburg – Berlin. Powstanie też strefa militarna, w której podziwiać będzie można replikę samochodu terenowego star 266, który w roku 1988 ukończył Rajd Dakar.

Źródło: bajapoland.eu, foto: X-raid Team