Kierowco! Remont ul. Struga, będą utrudnienia!

10 Sie

W związku z prowadzonymi pracami nie będzie możliwości wjazdu w ul. Gryfińską od strony ul. Batalionów Chłopskich i ul. Hangarowej. (fot. Archiwum)

Remont rozpocznie się w poniedziałek, i potrwa do soboty. Znikną koleiny z prawego, zewnętrznego pasa ul. Struga przy skrzyżowaniu z ulicą Gryfińską i Hangarową, na które narzeka tak wielu kierowców.

 

Objazd będzie odbywał ulicą Struga i wiaduktem na wysokości zajezdni autobusowej. Takim samym objazdem w kierunku Dąbia pojadą autobusy linii 64.

– Remont odbędzie się na nitce wjazdowej do centrum – mówi Dariusz Wołoszczuk z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego. – Wymienimy podbudowę i położymy nowy asfalt

Przebudowany zostanie odcinek o długości 120 metrów. Nie będzie przejazdu w kierunku Dąbia, natomiast dla pojazdów jadących od strony Dąbia wjazd będzie zachowany. Ale co z pozostałymi?

– Kierowcy jadący z kierunku Zdrojów będą musieli na ul. Struga objechać wiaduktem nad Struga i wrócić podobnie jak autobus linii 77 skręcający ze Struga w prawo, w ulicę Gryfińską – wyjaśnia Wołoszczuk.

ZDiTM zapewnia, że remont nie zakorkuje prawobrzeża. Policja ostrzega przed utrudnieniami.

– Zmieni się organizacja ruchu i kierowcy nie powinni jechać na pamięć – mówi starszy aspirant Anna Gembala z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. – Zobaczymy jak wygląda sytuacja w poniedziałek rano.

Remont przy Moście Długim

Szczecinianie muszą się też przygotować na inne utrudnienia w ruchu w komunikacji między lewo- i prawobrzeżem. Trwają prace nad organizacją ruchu przy przebudowie torowiska na ulicy Gdańskiej i Energetyków. Tutaj utrudnienia mogą potrwać do pół roku.

– Na czas przebudowy zapewnimy autobusową komunikację zastępczą – mówi Marcin Konarzewski, dyrektor Energopolu Szczecin. – Te najbardziej uciążliwe prace, a więc skrzyżowanie ul. Wyszyńskiego z mostem Długim chcemy przeprowadzić w wakacje. Czasami jest tak, żeby było lepiej trzeba uzbroić się w cierpliwość. Z powodu prac wyłączony zostanie jeden pas jezdni.

 

źródło gs24.pl