Trzebusz i Dunikowo – 600 miejsc pracy w nowej Strefie Ekonomicznej?

Prezydent uroczyście ogłosił w szczerym pole otwarcie do dyspozycji inwestorów kolejnych terenów w Specjalnej Strefie Ekonomicznej Trzebusz i Dunikowo. Szacuje się, że inwestorzy mogą stworzyć tu nawet 600 miejsc pracy.

Całość terenu, który został przyszykowany pod inwestycje ma obszar 60 hektarów. Szacuje się, że zatrudnienie może tu znaleźć nawet 600 pracowników. Tereny mogą być bardzo atrakcyjne dla potencjalnych inwestorów, ponieważ znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A6. Niedaleko jest również port w Szczecinie i węzły komunikacyjne. Inwestycja została dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Trzebusz i Dunikowo

Magistrat zapowiada, że już wkrótce ruszy wielka kampania reklamowa, której celem będzie rozreklamowanie Strefy i przyciągnięcie jak największej ilości inwestorów. Przedstawi ona też zachodniopomorskie jako doskonałe miejsce do inwestycji i lokowania swoich zakładów. Andrzej Karabon szacuje, że wartość inwestycji w nowych strefach może wynieść nawet 600 milionów. Trzeba będzie więc stale monitorować rozwój tych terenów.

Obecnie w szczecińskich strefach ekonomicznych zatrudnionych jest 230 osób i zainwestowano w nich ponad 70 milionów złotych. W celu promocji nowych terenów Miasto Szczecin podpisało umowę z Polską Agencją Informacyjną i Inwestycji Zagranicznych.Według Anny Polak-Kocińskiej, wiceprezes agencji, obecnie inwestorzy zainteresowani są 29 lokacjami w całym województwie.

Źródło info i foto: gazeta.pl