Turyści medyczni ściągają do Szczecina

Coraz więcej osób z Niemiec, Danii, Szwecji, a ostatnio Wielkiej Brytanii ściąga do Szczecina, nie tylko żeby zwiedzać, ale i żeby skorzystać z usług dentystycznych. Turyści medyczni to nowy szczeciński boom.

Jak podaje serwis szczecin.gazeta.pl, turystów kuszą głównie bardzo atrakcyjne ceny oraz wysoka jakość usług w szczecińskich gabinetach. Aby umilić sobie pobyt w mieście Gryfa, nie przyjeżdżają oni jednak tylko na zabieg. Gabinety oferują pełny pakiet usług, obejmujący transport z lotniska, hotel oraz zwiedzanie miasta. Boom potwierdza również Damian Graś z wydziału turystyki, gospodarki i promocji Urzędu Marszałkowskiego. Twierdzi on, że Szczecin znany jest już na mapie Europy, jako miejsce do leczenie zębów.

Szacuje się, że liczba turystów medycznych w zachodniopomorskim wynosi około 50 tysięcy ludzi. Rośnie jednak nam konkurencja w postaci innych polskich miast, takich jak Gdańsk, Kraków czy Poznań. Mają one często lepsze połączenia lotnicze z Europą i również silnie inwestują w ten typ zagranicznego klienta.

Turyści medyczni

Z tego powodu większość stron internetowych szczecińskich klinik posiada strony dwu- albo nawet i trzyjęzyczne. Organizują też całe pobyty dla medycznych turystów, zwłaszcza jeśli procedura leczenia jest na tyle skomplikowana, że wymaga kilkudniowego rozłożenia zabiegów.

Także Ministerstwo Gospodarki zauważyło szansę w tej branży. Turyści medyczni zostali oznaczeni jako jedni z piętnastu najważniejszych obszarów rozwoju. Inwestuje w program rozwoju tej branży już od 2012 roku. Pozwoli to na otwarcie rynków na kolejne kraje europejskie, a także zwiększenie udziału turystów z już obecnych w u nas krajów, takich jak Dania, Szwecja czy Niemcy.

Źródło: gazeta.pl