Województwo zachodniopomorskie zwiększa swoje udziały w Porcie Lotniczym Szczecin-Goleniów

Województwo Zachodniopomorskie zwiększyło swoje zaangażowanie o 5 tys. nowych udziałów wartych 5 mln zł w Porcie lotniczym Szczecin-Goleniów. Dzięki temu wsparciu sfinansowany zostanie drugi etap przebudowy lotniska, etap ten obejmie wybudowanie równoległej drogi kołowania, remont płyty postojowej i drogi startowej. Remont lotniska ma zakończyć się w wakacje przyszłego roku – zapowiedział rzecznik prasowy Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów Krzysztof Domagalski. W konsekwencji województwo Zachodniopomorskie będzie miało w spółce udziały w wysokości 13,52 proc., gmina miasto Szczecin 33,39 proc., gmina Goleniów 3,35 proc., natomiast Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze 49,74 proc.

źródło: PAP