Zmiana rozkładu jazdy tramwajów i autobusów

10 Sie

Z dniem 30.06.2014 r. obowiązuję wakacyjny rozkład jazdy komunikacji miejskiej w Szczecinie. Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego wprowadza następujące zmiany:

Tramwaje linii nr 4 kursujące na trasie Krzekowo – Pomorzany zostaną zawieszone. W dzień powszedni na linii nr 5 pojawią się niskopodłogowe swingi. Linia 7 w godzinach szczytu będzie kursować co 12 minut. Z kolei linia nr 10 pojedzie co 24 minuty, a linia nr 12 w dni powszednie w godzinach szczytu będzie kursować co 4-8 minut.

Na okres wakacji linie autobusowe pospieszne D, E i G oraz linie autobusowe 109 i 110 zostają zawieszone. Pasażerowie posiadający bilety okresowe na linię pospieszną „E” mogą korzystać z linii pospiesznej „A” na odcinku Osiedle Bukowe Plac Rodła / Plac Rodła LOT oraz z linii tramwajowych na odcinku Plac Rodła Plac Szarych Szeregów.

Na linii pospiesznej „C” nie będzie realizowany kurs wykonywany tylko w dni nauki w szkołach. Linie autobusowe 61, 88 i 89 kursować będą według letnich rozkładów jazdy z dotychczasową częstotliwością. Linia 69 w dni powszednie kursować będzie według letniego rozkładu jazdy z 12-15 minutową częstotliwością w godzinach szczytów przewozowych (po szczycie bez zmian). Na linii 74 nie będą wykonywane kursy szczytowe na trasie Bezrzecze – Klonowica Zajezdnia -Żołnierska – Bezrzecze oraz wszystkie kursy na odcinku Łukasińskiego Ogrody – Mierzyn Szkoła.

Na linii 102 zawieszone zostają podjazdy pod Prywatne Liceum w Policach. Na linii 103 w dni powszednie wprowadzony zostanie letni rozkład jazdy (likwidacja podjazdów pod Gimnazjum nr 1 w Policach).

Na linii 106 nie będą realizowane kursy wykonywane tylko w dni nauki w szkołach.

Na linii 111 obowiązywać będzie rozkład jazdy ważny w okresie wolnym od nauki w szkołach.

W okresie od 1 lipca do 31 sierpnia linia autobusowa pospieszna F zostanie zawieszona, a linia 107 w dni powszednie kursować będzie według letniego rozkładu jazdy z ośmiominutową częstotliwością w godzinach szczytu i dziesięciominutową po szczycie.

W okresie od 30 czerwca do 30 września linie 53 i 60 w dni powszednie kursować będą według letniego rozkładu jazdy z piętnastominutową częstotliwością w godzinach szczytu, w pozostałych godzinach bez zmian.

źródło: mmszczecin.pl